Се врати пубиката, се врати магијата на Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар – Мешков Брест

Вардар дојде до победа против тимот на Мешков Брест со 35:27 овој пат играјќи пред публика. Иако трибините не беа исполнети до последно место како што сите се навикнати, сепак, ова беше натпревар на кој „црвено-црните“ потсетија на шампионските денови. Одработија одлична средба во која доминираа од почеток до крај. Имаше падови, но тоа беа кратки моменти после кои немаше никаков проблем за да се стигне до посакуваното односно да се дојде до два бода од овој дуел. Вардарци одиграа храбро и покажаа дека никој не смее да ги отпише од трката за место во Келн.