СЕХА Ф4 2022: Чупиќ и Дибиров – не треба да зборуваме, на терен се разбираме со поглед

Двајцата некогашни вардарци Иван Чупиќ и Тимур Дибиров, на Ф4 во регионалната СЕХА лига ќе се борат за прв трофеј во дресот на Загреб во ова натпреварување. Двете крила веќе играа во „црвено-црниот“ дрес долго време заедно, освојуваа СЕХА трофеи, а откриваат дека на терен не мора да зборуваат, туку се разбираат со поглед. Целосната изјава на Дибиров и Чупиќ погледнете ја во видео прилогот...