СЕХА Ф4 2022: Лесјак – Во дел од мечот не се држевме до планот и Веспрем го искористи тоа

Еурофарм Пелистер загуби на полуфиналниот дуел од Веспрем со 41-27 на Ф4 во регионалната СЕХА лига. Голманот Урбан Лесјак вели дека по серијата на унгарскиот тим во средината на првото полувреме било тешко за камбек во натпреварот. Целосната изјава на словенечкиот голман може да ја погледнете во видео прилогот...