СЕХА Ф4 2022: Костески – Ова е историја, ќе продолжиме да ја радуваме битолската и македонската јавност

Еурофарм Пелистер освои бронза на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига откако славеше над секогаш незгодниот Нексе Нашице со 27-23. Десното крило Ненад Костески вели дека ова е историја за битолчани, и се надева дека и во иднина ќе продолжат да ја радуваат битолската и македонската јавност. Целосната изјава на македонскиот репрезентативец погледнете ја во видео прилогот....