СЕХА Ф4 2022: Дебитантот игра без притисок и може само да добие (Фотогалерија)

СЕХА Ф4 2022: Еурофарм Пелистер тренинг

За повеќето играчи на Еурофарм Пелистер ова ќе биде дебитантски настап на Ф4 турнир на СЕХА лигата. Задар ќе им бид прво искуство на играње на вакво натпреварување. Битолчани во полуфиналето играат против најголемиот фаворит, Веспрем кој две сезони по ред е шампион. Еурофарм Пелистер нема што да загуби - може само да добие. А кога се игра без притисок - најлесно се постигнува резултат.