Сагосен ‘опиен’ од победата ја згреши соблекувалната – за малку ќе влезеше кај Србите (ВИДЕО)

@mathias.gidsel_support S står for sjov, sjov = Sander👆🏻 | #sandersagosen ##norge #4ypage #fypp #handball ♬ original sound – Mathias Gidselfanpage

Репрезентацијата на Норвешка во првиот натпревар од главната рунда обезбеди триумф против селекцијата на Србија со 31:28 и ги зголеми шансите за пласман во четвртфиналето. Еден од предводниците во норвешката репрезентација беше средниот бек Сандер Сагосен, кој против Србија постигна пет погодоци, а дел од погодоци ги постигна во моментите кога се кршеше резултатот. По завршувањето на натпреварот, по прес конференцијата и времето посветено на медиумите, искусниот ракометар од возбуда ја погреши соблекувалната и за малку ќе влезеше кај избраниците на Тони Херона.