Не се знаеше кој кого удира – ракометарки се испотепаа на терен! (ВИДЕО)

Можеби сме навикнати да гледаме физички пресметки кога се во прашање машки ракометни екипи, а такви сцени ретко се гледаат кога станува збор за женски натпревари. На вчерашниот дуел од украинското првенство меѓу Днепрјанка Херсон и Реал Николаев, по еден груб старт на гостинска ракометарка, противничката возврати на ударот, потоа ја удри со топка во телото. На теренот влегоа и резервните ракометарки, па стручните штабови...Погледнете...