Проектил на Црногорецот: Шеваљевиќ го постигна деби голот за Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар имаат нерешен резултат, 13-13, на паузата од гостувањето кај португалскиот Порто. Еден од овие 13 погодоци беше дело на левиот бек Васко Шеваљевиќ, кој дебитира во елитното натпреварување. Црногорецот упати силен удар од далечина, а нашиот репрезентативец Митревски немаше шанса да одбрани. Погледнете....