Пресече топка и сам ја заврши контрата – деби гол на Костески за сениорите (ВИДЕО)

Машката репрезентација на Македонија со победа го стартуваше квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2022 година во Унгарија и Словачка. Во Скопје беше совладана селекцијата на Финска со убедливи 33-24, а на овој натпревар деби голот за сениорската репрезентација го постигна десното крило Ненад Костески. Погледнете...