Пред 19 години: Како Лазаров во дресот на Загреб ја торпедираше Барса (ВИДЕО)

На денот кога нашиот капитен Кире Лазаров го слави 40-тиот роденден, ќе се потсетиме на дел од неговите погодоци во дресот на Загреб. На натпреварот што хрватскиот првак го играше против големата Барселона, тогаш европски првак. Лазаров, на 21 година постигна шест погодоци, или една третина во поразот со 17-29 среде Хрватска. Погледнете и уживајте...