Погледнете го мотивацискиот говор на Парондо за “фараоните” (ВИДЕО)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Handball Egypt 2021 (@egypt2021)

Роберто Гарсија Парондо успешно ја предводи репрезентацијата на Египет со која избори пласман во четвртфиналето на Светското првенство. Нерешениот исход против Словенија во последното коло од групната фаза беше доволен домаќинот на првенството да го продолжи сонот за историски успех. Селекторот Парондо после дуелот со Словенија во соблекувалната им оджра мотивациски говор на своите играчи со кој се обиде да ги подготови за претстојониот дуел со светскиот првак. Во четвртфиналето Египет ќе се сретне со Данска. Во следното видео погледнете како изгледаше говорот на Парондо.