Пешевски за 24Ракомет ТВ: Нема време за тага, во Скопје одиме по заверка на СП (ВИДЕО)

Машката репрезентација на Македонија одигра нерешено со Чешка, 24-24, во Злин и сега во Скопје ќе брка пласман на Мундијалот во Полска и Шведска. Пивотменот Жарко Пешевски беше меѓу најдобрите на теренот и имаше тешка задача во борбата со чешките дефанзивци. Тој вели во Скопје пред 7.000 навивачи може да се очекува уште подобра игра и во македонската метропола ќе се брка местото на СП. Погледнете ја целата изјава во видео прилогот....