Периќ за 24Ракомет ТВ: Во добра форма сме, ќе се бориме и за првото место (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер славеше над Кадетен Шафхаузен со 27-26 во битката во Битола и сега битолчани се втори во групата со 10 бодови. Но и Ним беше поразен кај АЕК Атина, па сега ниту првото место не е недостижно за македонскот тим. Капитенот на Еурофарм Пелистер, Јосип Периќ смета дека неговиот тим заслужено славеше против Кадетен, но и дека добрата форма треба да се искористи и во последните две кола да се бркаат две победи. Целосната изјава на Периќ погледнете ја во видео прилогот...