Ојлески: Еурофарм Пелистер се движи во вистинскиот правец (ВИДЕО)

Еден од ракометарите што има најдолг стаж во Еурофарм Пелистер е левото крило Гоце Ојлески. Тој ја игра шестата сезона во битолскиот тим и е задоволен од стартот на подготовките со новиот тренер Ларс Валтер. Еурофарм Пелистер со три победи во групата обезбеди место во финалето и ќе се бори за трофејот во Струга против словенечкиот Целје. Целиот разговор со Гоце Ојлески погледнете го во видео прилогот...