Ова ретко се гледа: Двојна одбрана за пет секунди (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Унгарија немаше никакви проблеми против Уругвај и славеше убедлива победа со 44:18 во рамките од второто коло од А групата на Светското првенство во Египет. Свое шоу на почетокот од натпреварот имаше голманот на Унгарија, Мартон Шекељ. Голманот прво со неверојатен рефлекс интервенираше по ударот од левата страна, а потоа беше успешен и во вториот обид за неколку секунди. Погледнете...