Не се победува Хрватска секој ден: Како „гаучосите“ прославија во соблекувалната (ВИДЕО)

Репрезентациајта на Аргентина оствари неверојатна победа против фаворизиранат Хрватска и најверојатно си обезбеди пласман во нокаут фазата. После овој голем триумф Аргентинците знаеја како да прослават. Во соблекувалната имаше голема прослава после заслужената победа. Во последното коло Аргентина со победа против Катар ќе го потврди пласманот во четвртфинале. Како изгледаше прославата погледнете во видеото...