Не може избор на најдобрите без него – Чаневски е број 1 во СЕХА (ВИДЕО)

Медиа тимот на регионалната СЕХА лига ги одбра најдобрите пет погодоци и најдобрите пет одбрани за месец април. Број 1 интервенција има голманот на Еурофарм Пелистер, Градимир Чаневски, кој многупати оваа сезона се најде во изборите и на ЕХФ и на СЕХА. Тој е во друштво на Иван Мороз од Мотор, Лука Арсениќ од Војводина, Михајло Радовановиќ од Нексе и Маркос Колодети од Татран Прешов. Погледнете ги најдобрите пет одбрани...