Нема избор на најдобрите без него: Митревски во ТОП 5 одбрани во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Медиа тимот на ЕХФ ги објави најдобрите 5 одбрани по реваншите во осминафиналето на Лигата на шампионите. Иако Порто беше поразен и не оди понатаму, сепак една од 15 одбрани на Никола Митревски против Алборг се најде во изборот. Митревски е во одбрано друштво со Пешиќ, Нилсен, Коралес, Милер...погледнете....