На Толедо му недостига ракомет – кога не може на терен, може во гаража (ВИДЕО)

Бразилскиот десен бек на Вардар, Жозе Толедо, е во Скопје и тука го минува времето во исчекување на евентуалните натпревари со Нексе во СЕХА, со ПИК Сегед во Лигата на шампионите, како и во Суперлигата. Се чини дека ракометот му недостига многу, па индвидуалните тренинзи во домот, ги замени со тренинг на поголем простор - во гаража. Погледнете...