НАЈ НАЈ НАЈ…ОДБРАНА…Парадата на Митревски без конкуренција, во ПИК Сегед се фаќаа за глава (ВИДЕО)

Македонскиот репреентативен голман Никола Митревски игра во одлична форма во новата сезона во дресот на Порто. Имаше неколку одлични партии во ЛШ, но ќе остане запаметена онаа со 15 интервенции против Пик Сегед, кога Порто победи со 25-19. Секоја одбрана на популарниот Никуч беше пречекана со поздрави и честитки од клупата и од соиграчите, но во средината на вториот дел од мечот тој ја имаше и „одбраната на годината“. Погледнете....