Најубавите победнички голови во СЕХА: Како Стјепановиќ ја донесе историската победа над Веспрем (ВИДЕО)

Паузата од ракометни натпревари овозможи да се потсетиме на многу моменти од минатото кои ги враќаат спомените, убави или помалку убави. Медиа тимот на СЕХА лигата објави уште едно вакво видео кое нè потсетува на најдобрите победнички голови во последните неколку сезони. Во оваа видео се најдоа и двата претставнивници од Македонија во СЕХА лигата. Голот на Невен Стјепановиќ за сензационалната победа на Еурофарм Пелистер против Веспрем со 28-26, како и победничкиот гол на Борис Пуховски од Мотор за победата над Вардар со 31-30, исто така е дел од изборот на СЕХА...