Најсветлата точка против Црна Гора: Митревски е повторно тука (ВИДЕО)

Единствената светла точка во репрезентацијата на Македонија против Црна Гора беше Никола Митревски кој повоторно е дел од националиот тим после корона проблемите. Тоа не остана незабележано и од Европската ракометна федерација која со видео од одбрните на репрезентативнито голман го одбележа неговото враќање. Во следното видео погледнете ги фантастичните одбрани на Митревски...