Мицевска ги откажа Литванките – забележа двојна одбрана и постигна гол! (ВИДЕО)

Женската репрезентација на Македонија е на добар пат да ја забележи втората победа во квалификациите за пласман во баражот за Светското првенство во Шпанија, откако на полувреме води против Литванија со 15-12. Во периодот кога се правеше разликата, на сцена стапи голманката Јована Мицевска, кој забележа и двојна одбрана, а потоа и постигна погодок од гол на гол. Погледнете.....