„Мистер седмерец“: Шего ги излуде Катарците, им фати четири пенали! (ВИДЕО)

Лино Червар уште еднаш покажа дека ја има вистинската одлука во вистинско време. Тој пред натпреварот со Катар во составот го приклучи голманот Марин Шего кој имаше фантастично издание на својот прв натпервар на првенството. Откако влезе во игра беше несовладлив особено од седмерец и на Катарците успеа да им одбрани дури четири. На крајот се покажа дека тоа беше клучно за победата на Хрватска. Феноменалните одбрани на Шего погледнете ги во видеото...