Мандалиниќ распали од десет метри, голманот на Кадетен не ја виде топката (ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер водат против Кадетен Шафхаузен на паузата со шест голови разлика во дуел од третото коло од Лигата на Европа. Левиот бек Стипе Мандалиниќ постигна убав погодок од десетина метри, а голманот на противничката екипа, Кристијан Пилиповиќ, не ја ни виде топката од силината на ударот. Погледнете...