Македонија vs Словенија од поинаков агол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија Словенија преку објективот на Анже Маловрх

Македонската репрезентација во првиот дуел на Европското првенство 2022 загуби од Словенија со 27-25. Македонските ракометари играа храбро и бoрбено, а нијанси го одлучија конечниот победник...Во галерија можете да погледнете како сето тоа го виде фоторепортерот Анже Маловрх.