Маестрално додавање на Периќ, Граџан ги крена Чкембари на нозе (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер и Вардар водат големеа борба во финалето од Купот на Македонија. После водството на Вардарци, ракометарите на битолскиот тим успеаја да се соземат и да се вратат целосно во натпреварот па и да поведат. Еден од предводниците на Еурфарм Пелистер е Јосип Периќ кој ги разигрува своите соиграчи. За одбележување е асистенцијата зад грб до пикерот Граџан кој не пропушти да постигне погодок.