понеделник, октомври 23, 2023

Лејсак му фати зицер на Вујовиќ и се најде во ТОП 5 одбрани на колото (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер загуби од Фуксе Берлин со 43-34 во натпреварот од третото коло во Лигата на Европа. Голманот на битолчани, Урбан Лесјак, имаше солиден настап и една од неговите одбрани се најде во ТОП 5 изборот на медиа тимот на ЕХФ. Погледнете како Лесјак му одбрани зицер на левото крило Милош Вујовиќ...