Кипријановска за 24Ракомет ТВ: Не се плашиме од никој (ВИДЕО)

 

Денеска стартува Европското првенство во Македонија, Словенија и Црна Гора со натпреварите во групите А и Б. Македонија првиот дуел ќе го одигра утре против олимпискиот првак Франција. Една од интернационалките во репрезентацијата на Македонија, десниот бек Јована Кипријановска доволна ја познава француската репрезентација, бидејќи од оваа сезона настапува во француската лига. Какви се очекувањата на Кипријановска за првиот дуел и воопшто за континенталниот собир може да погледнете на видеото во продолжение...