Капитенот Лазаров одигра капитенски – со гол во последна секунда и пресуди на Украина! (ВИДЕО)

Македонија во првиот натпревар стигна до првата победа на Европското првенство против репрезентацијата на Украина со 26:25. Потешко од очекуваното но бодовите се освоени, а уште еднаш капитенот ја презема одговорноста во пклучните моменти и со мајсторски удар во последната секунда го постигна голот за победа.