Како утеха за поразот од Келце – Ристовски има ТОП 5 одбрана во ЛШ (ВИДЕО)

Вардар загуби од Келце со 29-33 во натпреварот од седмото коло во Лигата на шампионите, а како утеха за поразот доаѓа изборот за ТОП 5 одбрани во елитното натпреварување. Чуварот на мрежата на вардарци, Борко Ристовски, имаше само три интервенции, а една од нив (по шутот на Гебала) се најде во изборот на најдобрите од медиа тимот на ЕХФ. Погледнете...