Каков голман доби Еурофарм Пелистер – сите одбрани на Хендави на Мундијалот (ВИДЕО)

Екипата на Еурофарм Пелистер во текот на зимската пауза донесе големо засилување на голманската позиција. Египетскиот репрезентативец Карим Хендави ќе се приклучи на составот на Жељко Бабиќ. Дека е огромно засилување Хендави потврди со своите настапи на Мундијалот во Египет. Од вкупно 112 упатени удари кон неговиот гол тој успеа да одбрани 35 топки или 31%. Колку квалитетен голман пристигнува во Битола може да погледнете во следното видео каде што се одбраните од Светсото првенство...