И Еурофарм Пелистер и Веспрем испишаа историја во Задар (Фотогалерија)

СЕХА Ф4 2022: Церемонија на награди

Задар ќе остане во историјата на Еурпфарм Пелистер и на Веспрем како место каде испишаа нова клупска историја. Битолчани првпат настапија на Ф4 и веднаш освоија медал, а Веспрем по третпат во серија и петти пат е првак на СЕХА лигата. Двајца играчи на македонскиот тим се најдоа и во идеалниот тим на турнирот.