Искуството е поважно – секој меч значи подобрување (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СЕХА Ф4 2022 – Веспрем – Еурофарм Пелистер

Во дебитантскиот настап на СЕХА Ф4 турнирот тимот на Еурофарм Пелистер ќе игра за третото место и бронзениот медал. Свесни дека играат со фаворит кој две сезони по ред е неприкосновен во СЕХА лигата, битолчани добија искуство кое може да им биде драгоцено во текот на сезоната. Се уште има можност да се заврши дебитантскиот настап со медал, макар и бронзен.