За учебници: Специјалитет за Фленсбург од маестро Стоилов (ВИДЕО)

Вардар води со три разлика против Фленсбург со 25-22 на десетина минути до крајот на натпреварот и е многу блиску до првиот триумф во Лигата на шампионите. Погодокот што го одбележа овој натпревар е оној со шрауба на капитенот Стојанче Стоилов. Погледнете....