За него не постои мртов агол – Маестро Дибиров со специјалитетот го „почести“ и ПИК Сегед (ВИДЕО)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EHF Champions League (@ehfcl)

Македонскиот шампион Вардар загуби на гостувањето кај ПИК Сегед со 34:31 и ја продлабочи резултатската криза. Вардарци добро се држеа во поголемиот дел од мечот но во завршницата ПИК Сегед рутински го стигна до победата. Во финишот Дибиров уште еднаш ја потврди врвната класа и го совлада Миклер од мртов агол. Мајсторијата погледнете ја во следното видео.