Засилувањата покажаа квалитет – Њокас асистира, Тото реализира (ВИДЕО)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EHF Champions League (@ehfcl)

Ракометарите на Вардар одиграа без победник на гостуавањето кај Елверум 27:27 после голема борба и неизвесност. На теренот беа засилувањата кои дојдоа во пресрет на новата сезона и веднаш покажаа квалитет. Оливие Њокас одигра солиден натпревар, а имаше и неколку атрактивни потези. На почетокот на второто полувреме кога Елверум имаше предност, Њокас со атрактивно додавање зад грб го пронајде Жереми Тото кој без проблеми реализираше. Атрактивната акција на вардaрци може да ја погледнете во видеото.