Еуфоријата го понесе Митревски, со фудбалски потег го погоди судијата во меѓуножјето (ВИДЕО)

Репрезентативниот голман на Македонија, Никола Митревки брани во одлична форма во дресот на Порто. На уште еден натпревар Митревски имаше нееројатни интервенции токму во моментите кога Порто превеше пресврт против Спортинг и на крај победи со 33:30. При резултат 30:30 Митревски одбрани удар од чиста позиција на противникот, а потоа се обиде со пета да ја исфрпли топката во гол аут. Но таа удри во меѓуножјето на судијата и остана во игра, за среќа беше во просторот од шест метри, па гостите не можеа да постигнат гол. Погледнете...