„Ер Русија“ леташе во Данска – Мајсторот Дибиров има ТОП 5 погодок (ВИДЕО)

Вардар загуби на гости кај Алборг со 33-29 во петтото коло од Лигата на шампионите. За утеха, еден од погодоците на најдобриот стрелец на вардарци, Тимур Дибиров, доби место во ТОП 5 голови на колото во елитното натпреварување. Погледнете ја „вртенката“ на летечкиот Русин....