Еден, ама вреден – проектилот на Лазаров во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

Нант одигра само нерешено со Бенфика, 33-33, но и натаму е на добар пат да обезбеди место во осминафиналето на Лигата на Европа. Кире Лазаров на овој дуел беше стрелец на еден погодок, но и тој беше атрактивен, од 10-11 метри. Медиа тимот на ЕХФ го смести во ТОП 5 на колото во Лигата на Европа.