Денеска на терените: Македонските репрезентативци на нови предизвици

Ракометарите кои се на списокот на репрезентацијата, а имаат уште натпревари за играње во првенствата каде што настапуваат, денеска ќе имаат натпревари со нови предизвици.

Во Германија активни се Кузмановски, Миркуловски и Пешевски, додека во Португалија на терен ќе биде Митревски. Тие ја одржуваат формата, па ова ќе биде интересен ден бидејќи денеска другите репрезентативци имаат собир.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:00ч

ФОСЛАУЕР – ФУКСЕ (Австрија 1)

БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ – СКЈЕРН (Данска 1)

ФРЕДЕРИЦИЈА – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

18:30ч

ТИРОЛ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

19:00ч

БАРНБАХ – АЛПЛА ХАРД (Австрија 1)

БРЕГЕНЦ – ЛИНЦ (Австрија 1)

ГУМЕРЗБАХ – ФЕРНДОРФ (Германија, Бундес лига 2)

РОШТОК – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија, Бундес лига 2)

КРИСТИЈАНШТАД – САВЕХОФ (Португалија 1)

ЛУГИ – АМО (Куп на Шведска)

19:05ч

ЕРЛАНГЕН – РАЈН НЕКАР (Германија, Бундес лига)

ФЛЕНЗБУРГ – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

ХАНОВЕР – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

КИЛ – ШТУТГАРТ (Германија, Бундес лига)

МИНДЕН – ВЕЦЛАР (Германија, Бундес лига)

19:30ч

ХАГЕН – БИТИГХАЈМ (Германија, Бундес лига 2)

ХУТЕНБЕРГ – ЕСЕН (Германија, Бундес лига 2)

ЛИБЕК ШВАРТАУ – РИМПАР (Германија, Бундес лига 2)

20:00ч

ХОЛСТЕБРО – АЛБОРГ (Данска 1)

20:20ч

В. ВИЕНА – КРЕМС (Австрија 1)

21:00ч

БЕЛЕНЕНСЕС – БРАГА (Португалија 1)

БЕНФИКА – АКВА САНТАС (Португалија 1)

МАДЕИРА – ПОРТО (Португалија 1)

ПОВОА – СПОРТИНГ (Португалија 1)

22:00ч

АВАНКА – МАЈА ИСМАИ (Португалија 1)