Грчевски за 24 Ракомет ТВ: Имаме добар тим, целта на Бутел сезонава е излез во Европа (ВИДЕО)

Ракометарите на Бутел Скопје го освоија третото место на стуршкиот турнир откако го совладаа составот на Тиквеш. Тренерот на бутелци, Кристијан Грчевски го кометираше изданието на неговите избраници и ги истакна целите за сезонава. Со оглед на конкуренцијата главна цел на екипта на Бутел за оваа сезона обезбедување на место кое ќе им овозможи настап во европските купови. Грчевски засега е задоволен од составот кој го има, а во наредниот период ќе напорно ќе работат за што поподготвени да влезат во сезоната...