ГОЛ ШТО РЕТКО СЕ ГЛЕДА – Гроздановска погоди скоро од половина терен (ВИДЕО)

Ракометарките на Спартак остварија победа против екипата на Кузман Вардар со 33:24. Најефикасна беше Ангела Гроздановска која постигна десет погодоци, а таа беше стерлец и на голот на натпреварот. Во финишот на првото полувреме при еден прекин од скоро половина терен, Гроздановска шутираше и ја совлада противничката голманка. Погодокот може да го погледнете во видеото во продолжение...