ГОЛ ЗА ТВ ШПИЦИ: Атрактивна шрауба од цепелин на Дисингер во мрежата на ПИК Сегед (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар во овие моменти го играат натпреварот против ПИК Сегед, а еден од погодоците на нашиот тим во првиот дел вреди да биде одбележан. Во една акција Чупиќ му асистираше на Дисингер, кој во скок ја прифати топката и атрактивно со шрауба погоди во мрежата на ПИК Сегед. Погледнете....