четврток, октомври 21, 2021

Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за групите во Лигата на шампионите (ЛИНК)

Денеска во 11:00 часот во седиштето на Европската ракометна федерација во Виена ќе се одржи ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите. Ракометарите на Вардар се најдоа во вториот шешир заедно со Келце, Алборг и Порто и ќе играат против еден од овие два ривали, како и против еден унгарски, германски и француски тим. Ждрепката може да ја гледате на линкот во продолжение....