четврток, октомври 21, 2021

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Скопје 2020 – Пролет 62 (ЛИНК)

Тимот на Скопје 2020 дебитираше во Супер машката лига против шампионот во 1. коло, а денеска ќе го пречека Пролет во рамки на 2. коло и ќе се обиде да дојде до подобар резултат. Гостите се со улогата на фаворити, но ќе треба да се види и колку домашните се подготвени за да влезат во битка со противникот кој беше третопласиран во минатата сезона. Оваа средба се игра во СЦ „Борис Трајковски“, а почетокот е во 17:30 часот.