Гледајте го во живо натпреварот Пролет 62 – Еурофарм Работник (ЛИНК)

Со натпреварот меѓу Пролет 62 и Еурофарм Работник стартува 9. коло од плеј-офот во Супер машката лига. Овие две екипи се очекува да одиграат интересен натпревар во кој сигурно ќе има што да покаже и домашниот тим.

Гостите влагаат како фаворити на оваа средба, но нема да биде лесно да се дојде до победа. Затоа може да се очекува големо надигрување и интересен натпревар.

Мечот почнува од 19:30 часот, а доколку не одите во сала можете да го следите на линкот во продолжение.