Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот ГРК Тиквеш – Работнички (ЛИНК)

Денеска се игра само еден натпревар од 7. коло во Супер машката лига. Поради позитивни случаи со Ковид 19 се одложени другите две средби од Групата Б така што овие натпревари ќе се играат во термин кој ќе биде дополнително закажан. На терен денеска ќе се најдат составите на ГРК Тиквеш и Работнички, а овој дуел почунува во 19 часот.