Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Астраион – Струга (ЛИНК)

После паузата од неколку недели суперлигашкиот ракомет се враќа на сцена. Денеска од 18:30 часот во Струмица се среќаваат составите на Астраион и Струга. Овој натпревар се игра без публика како и сите други сезонава, а можете да го следите на линкот.