Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Астраион – Работнички (ЛИНК)

Составот на Астраион нема бодови и е последнопласиран во плеј-аутот, додека Работнички сè уште е со свои шанси за опстанок во Супер лигата. Има можност да остане во трка, но до крајот мора да победува така што секој бод е важен. На овој дуел Работнички е фаворит и не се очекува друг резултат освен победа на тимот од Скопје. Средбата се игра со почеток во 17 часот во салата во СОУ „Димитар Влахов“ во Струмица.